NaplánujSvatbu.cz    NaplanujRodinu.cz    NaplanujUbytování.cz    NaplanujChov.cz    MístoPráce.cz   
 
 

Návod: Jak si postavit skleník na zahradě

čas 18. 12. 2018         Kategorie: Zahrada         Štítky:
Casopis

Byl by hřích na vlastní zahradě nevypěstovat ani kousek vlastní zeleniny nebo ovoce. Pokud nejste velcí pěstitelé, postačí i bylinky. Jak však ochránit úrodu před nálety ptáků, sarančat a útoků jiných zvířat? Řešením může být pořízení skleníku. Navíc budete dříve sklízet než pod širým nebem!

Skleník je v podstatě obestavěný a zastřešený záhon. Už z názvu vypovídá, že stěny tvoří tvrzené sklo. To si lze objednat v každém hobby marketu. Alternativou je skleník z polykarbonátu či fóliovník. Zde je sklo nahrazeno folií natažené na železné konstrukci.

Vhodná kombinace materiálu je základ každého skleníku

Skleník je obvykle postaven z hliníku, vybírat však lze i z pozinkovaného plechu. Do výplně lze zakoupit silné sklo tloušťky min. 4 mm. To odolá silnému větru, kroupám a rozptýlí sluneční paprsky. Květiny se tak nespálí. Dále se užívá i dutinový polykarbonát, který je lehčí než sklo.

Před samotným stavěním konstrukce je nutné vybrat vhodné místo. Takové kde celý den svítí slunce. Nestavte jej rozhodně u domu, pod korunami stromů nebo na svahu. V blízkosti by měl být nějaký dobře dostupný zdroj vody. Pravidelná zálivka dá zabrat vaším svalům a při nošení kbelíků vody by vás pěstování brzy omrzelo.

Terén musí být rovný, pevný. Založte základy s přesahem minimálně 5 centimetrů nad zeminu. Dobrý kutil zvládne sám. Pokud si netroufáte, požádejte někoho o pomoc. Základy na skleník nejsou hluboké ani nijak složité.

Techniku lze využít i v pěstování rostlin

Zvolte vhodný způsob větrání a přístup do skleníku. Určitě by se měli okna i dveře dát uzavřít. Dveře musí být dostatečně široké a vysoké. Budete přes ně přenášet hlínu, vozit hnojivo, nosit rostliny a sklízet úrodu. Musí být tedy jednoduché, ale funkční. Okno lze napojit na automatický systém, stejně jako zavlažování. Ten využijí obzvlášť ty, kteří se o rostliny zasazené ve skleníku nemohou denně starat. Jedná se převážně o majitele chat a chalup. Tedy o všechny, co jim skleněná konstrukce nestojí na zahradě za domem.

Vnitřek může být rozdělen na jednotlivé sekce. Každý model skleníku nabízí něco jiného. Pamatujte tak již při samotném výběru.Komentáře


Žádný komentář zatím nebyl přidán. Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Chcete přidat komentář? Přihlašte se zde!

Doporučené články


Odvoz odpadu a suti: Lepší úklid v Praze   27. 03. 2019

Odvoz odpadu a suti: Lepší úklid v Praze ...

Obráběcí stroje Lj Tech s.r.o.   10. 03. 2019

Obráběcí stroje Lj Tech s.r.o....

Autosklo Praha   10. 03. 2019

Autosklo Praha...

Výroba valníků na míru   10. 03. 2019

Výroba valníků na míru...


© 2019 NaplanujStavbu.cz | Všechna práva vyhrazena. Reklama Podmínky užíváníKontaktujte nás